Redactor colaborator (voluntariat)

Consilier Vacante (www.consiliervacante.ro)

Job expirat

RESPONSABILITATI

Revista cu informatii turistice cu continut exclusiv online (www.consiliervacante.ro) selecteaza colaboratori (preferabil studenti/absolventi Jurnalistica, Filologie, Turism sau cu talent literar), pasionati de calatorii si/sau fotografie, pentru a publica impresii de calatorie, reportaje, sfaturi, fotografii de vacanta, recomandari cazare, restaurante etc.
Experienta in presa nu este obligatorie.
Anunt valabil pentru toata tara.

Materialele vor fi redactate la domiciliu si trimise pe mail.

CERINTE

- talent literar
- buna cunoastere a limbii romane literare
- pasionat de calatorii si/sau fotografie
- posesor computer personal si acces la Internet
- cunoasterea altor limbi straine este un avantaj
- cei interesati sunt rugati sa trimita un material de proba de max. o pagina si jumatate, pe o tema la alegerea Dvs. (din domeniul Turism),

Nu vom lua in considerare aplicatiile neinsotite de un material de proba.

BENEFICII OFERITE

Colaboratorii constanti vor putea beneficia de acces gratuit la anumite evenimente, cazare/masa gratuita in diverse locatii, promovare gratuita etc.

Poate fi jobul ideal pentru pasionatii de calatorii: cu maximum de flexibilitate, fara sefi, fara termene limita, fara norma!

DESCRIEREA FIRMEI

Revista de turism cu continut exclusiv online