Redactor colaborator (voluntariat)

Consilier Vacante

Job expirat

RESPONSABILITATI

Revista cu informatii turistice cu continut exclusiv online (www.consiliervacante.ro) selecteaza colaboratori (preferabil studenti/absolventi Jurnalistica, Filologie, Turism sau cu talent literar), pasionati de calatorii si/sau fotografie, pentru a publica impresii de calatorie, reportaje, sfaturi, fotografii de vacanta, recomandari cazare, restaurante etc.
Experienta in presa nu este obligatorie.

Materialele vor fi redactate la domiciliu si trimise pe mail.

CERINTE

- talent literar
- buna cunoastere a limbii romane literare
- pasionat de calatorii si/sau fotografie
- posesor computer personal si acces la Internet
- cunoasterea altor limbi straine este un avantaj
- cei interesati sunt rugati sa trimita un material de proba de max. o pagina si jumatate, pe o tema la alegerea Dvs., pe adresa: consiliervacante@gmail.com

BENEFICII OFERITE

Colaboratorii selectati vor putea beneficia de acces gratuit la anumite evenimente, cazare/masa gratuita in diverse locatii, promovare gratuita etc.

Poate fi jobul ideal pentru pasionatii de calatorii: cu maximum de flexibilitate, fara sefi, fara termene limita, fara norma!

DESCRIEREA FIRMEI

Revista de turism cu continut exclusiv online