REDACTOR

Adevarul Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- colectarea de informatii (teren/alte medii de informare)
- documentare in vederea redactarii materialelor
- redactarea articolelor
- propunere de subiecte pentru articole
- respectarea termenelor de predare a materialelor
- colaborarea permanenta cu departamentul tehnic
- participare activa la sedintele de sumar
- crearea si mentinerea relatiilor cu diversele surse de informare (retea de contacte)
- participarea la diverse evenimente si conferinte de presa.

CERINTE

- studii superioare
- experienta in presa de peste 2 ani constituie avantaj
- cunostinte de limba engleza (germana)
- abilitati de comunicare si prezentare, personalitate dinamica
- orientare spre detalii, bine organizat si eficient in conditii de stres.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv
- conditii de lucru placute
- posibilitati de dezvoltare profesionala
- asigurare medicala privata gratuita
- cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament.

In portofoliul Adevarul Holding se regasesc ziarul Adevarul, Adevarul de Seara – cotidian gratuit, Click!, revistele Click! Pofta buna!,Click! pentru femei, Click! Sanatate, publicatiile culturale Dilema Veche si Dilemateca, Foreign Policy Rom¿nia, Forbes Rom¿nia si nu in ultimul r¿nd colectiile de carte „100 de carti pe care trebuie sa le ai in biblioteca“, „Colectia Disney“ si “Colectia de Lux”.
Adevarul Holding este prezent si pe piata internationala, ca publisher al cotidianului ucrainean Blik si al saptam¿nalelor Blik Women si Blik Cooking.

Adevarul Holding angajeaza pentru divizia magazine: REDACTOR