Redactor

Magnetique Marketing

Job expirat

RESPONSABILITATI

Redactor, pentru pentru una dintre revistele din cadrul trustului de media online Magnetique Marketing, va avea urmatoarle responsabilitati:
- stabilirea planului editorial general al revistei, impreuna cu Redactorul Sef
- conceperea si redactarea de articole, reportaje, interviuri
- conceperea si implementarea actiunilor conexe (campanii, concursuri, etc)
- mentinerea liniei editoriale, stabilite de catre Redactorul Sef, impreuna cu echipa redactionala
- comunicarea permanenta cu echipa de colaboratori externi ai revistei
- realizarea de noi parteneriate pe latura redactionala

CERINTE

- studii superioare de Jurnalism, terminate sau in curs, reprezinta un avantaj
- experienta in presa scrisa, in special in presa de femei, reprezinta un avantaj
- experienta in media online reprezinta un avantaj
- cunostinte de PC: Word, Excel, Power Point, etc
- cunostinte foarte bune de limba Engleza
- imaginatie si creativitate
- o mare dorinta de a invata si a promova
- flexibilitate, abilitati in comunicare si stabilirea relatiilor interumane, rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- mediu de lucru confortabil
- bonusuri pentru rezultate deosebite

Magnetique Marketing, trust media online, a incorporat recent in portofoliul sau iDieta.ro, prima revista online dedicata unui stil de viata sanatos, cu cea mai activa si fidela comunitate de femei din Romania.

In data de 21 noiembrie, 2005, Magnetique Marketing a anuntat lansarea primei reviste romanesti de fashion si beauty, stiletto.ro. Lansarea stiletto.ro reprezinta un pas important în dezvoltarea unei retele de reviste online care sa ofere informatie de calitate si sustinere reala vastei comunitatii active online.