Recruiter

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postat la: 30-10-2011
Absolvent al unei unitati de invatamant superior cu profil uman
- Experienta minim 3 ani in activitati de recrutare si selectie (de preferat in domeniul vanzari , it , farma , asigurari, imobiliare)
- Bune cunostinte de limba engleza
- Bune cunostinte de utilizare a pachetului MS Office (Word, Excel, Powerpoint).
- Foarte bune abilitati de comunicare si interactionare cu oamenii;
- Abilitati de planificare si organizare a activitatii
- Dinamism si creativitate

CERINTE

Principalele responsabilitati ale pozitiei de Recruiter vor fi:

- Demararea proiectelor de recrutare;
- Redactarea si postarea anunturilor de recrutare;
- Identificarea surselor de selectie;
- Identificarea si selectarea potentialilor candidati in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
- Contactarea candidatilor si sustinerea interviurilor de resurse umane;
- Elaborarea listei scurte si colaborarea cu sefii de departamente pentru finalizarea proiectelor;
- Completarea si mentinerea integritatii bazei de date;
- Participarea, alaturi de echipa de resurse umane, la diferite evenimente de profil precum targurile de job-uri;
- Intocmirea si transmiterea diverselor raportari periodice.

BENEFICII OFERITE

Candidatii interesati pot trimite pana la data de 30.12.2011 un Curriculum vitae insotit de scrisoare de intentie si de fotografie
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidenţialitate.
Compania isi rezerva dreptul de a testa competentele declarate de catre candidati.