RECRUTOR

FARMEXPERT DCI BUCURESTI

Job expirat

RESPONSABILITATI

-programarea interviurilor si sustinerea interviurilor
-testarea competentelor profesionale si evaluare psihologica
- elaborarea rapoartelor de evaluare a candidatilor selectati
-identificarea nevoilor de recrutare la nivelul organizatiei, atat in Bucuresti cat si la punctele de lucru (Pitesti, Constanta+ judetele din zona de sud a tarii)
-coordonarea intregului proces de recrutare si selectie
-publicarea posturilor vacante in presa de specialitate si pe site-urile de recrutare
-atragerea candidatilor potriviti cerintelor postului vacant prin metode alternative
-selectarea si analizarea cv-urilor primite
-intocmirea rapoartelor privind activitatile specifice de resurse umane
-monitorizarea permanenta a pietei de resurse umane
-crearea si actualizarea bazei de date de candidati in acord cu cerintele si asteptarile organizatiei
-oferirea suportului in procesul de angajare: informeaza candidatii despre actele necesare angajarii; orientarea si integrarea angajatului pe post

CERINTE

-Studii superioare socio-umane (Psihologie avantaj)
-Experienta minim 1 an in Recrutare si Selectie de personal
-Cunostinte limba engleza ¿ nivel mediu
-Cunostinte MS Office -nivel avansat
-Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu

Competente:
- capacitate de relationare
- abilitati de comunicare
- capacitate de decizie
- initiativa
- atitudine proactiva
- orientare catre rezultate
- capacitate de incadrare in termene
- pasiune pentru domeniul resurselor umane

BENEFICII OFERITE

-salariu conform grilei
-tichete de masa acordate in baza Legii nr.142/1998
-bonusuri periodice in functie de performanta
-programe de instruire profesionala
-sansa unei cariere reale in resurse umane

Situata in topul importatorilor si distribuitorilor de medicamente si produse parafarmaceutice, FARMEXPERT DCI este o companie cu capital romanesc integral privat, infiintata in anul 1996, la Bucuresti. Echipa FARMEXPERT cuprinde 500 de profesionisti care lucreaza pentru partenerii sai: clienti si furnizori. Filozofia companiei este bazata pe respectarea demnitatii angajatilor, sarcini si responsabilitati clare, recunoasterea si recompensarea performantelor, dezvoltarea competentelor si continua imbunatatire a calitatii serviciilor. Politica de resurse umane a Farmexpert si investitiile aferente confirma principiul conform caruia oamenii sunt cel mai important capital.