Recruiter profesionist

Academia de HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Academia de HR recruteaza pentru Clientul sau, unul dintre cei mai importanti jucatori din industria de curierat, cu o istorie de peste 20 de ani pe piata din Romania si acoperind 100% din teritoriul Romaniei:

Descrierea Jobului: Cautam un Recruiter Profesionist pentru Bucuresti.
Misiunea principala: Gestioneaza toate aspectele legate de recrutarea in companie

Responsabilitati
• Sa coordoneze intreaga activitate de recrutare din cadrul companiei (inclusiv deplasarea in tara unde este nevoie)
• Se va ocupa de un proces de recrutare end-to-end, de la postare anunt pana la prezentarea ofertei, incadrandu-se in targetele stabilite
• In zona de HR Innovation, sa vina cu idei de imbunatatire (procese, proceduri, formulare) cu scopul eficientizarii activitatii, precum si alte proiecte de tip “Career Path” dar nu numai.
• Sa aduca valoare in zona de Employer Branding prin proiecte in sfera aceasta, activitatea din social media si imaginea in piata ca angajator
• Sa participe la targuri si evenimente cu tematica HR fiind implicat activ in procesul de organizare
• Isi va desfasura activitatea actionand in relatia cu HM-ii ca un partener strategic de business

CERINTE

Educație și experiență
• Studii superioare (ar fi ideal din sfera psihologie/ sociologie/ resurse umane)
• Experienta de minim 3 ani in recrutare pe profile cat mai diverse, inclusiv middle management
• Ideal experienta de lucru cu diverse tool-uri si soft-uri de recrutare/ HR
• Nivel inalt de empatie si creativitate
• Spirit analitic si viziune de ansamblu
• Gandire organizata si strategica
• Orientare catre solutii si rezultate
• Foarte bune cunostinte din intregul pachet Microsoft Office
• Limba engleza la nivel avansat

BENEFICII OFERITE

• Companie de top în România pe domeniul său si proiecte interesante
• Colegi fantastici, deschiși la minte și entuziaști
• Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă
• Telefon mobil, abonament de voce și date, laptop
• Program de lucru flexibil
• Locație centrală, ușor accesibilă (metrou, mijloace de transport în comun)
• Tichete de masa
• Pachet salarial motivant

O șansă de a crește profesional lucrând pentru unul dintre liderii din piață!

Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin proiectele noastre de recrutare, cursurile si serviciile noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania. Avem 20 de ani de experiență și sute de proiecte de recrutare de succes! Recrutori Seniori! Domenii recrutare: Vânzări, Management, IT, HR, Financiar, Juridic, Logistică, Inginerie. Facem recrutare cu pasiune, avem rezultate, găsim candidați!

Mai multe joburi, articole, materiale pe academiadehr.ro