Recruiter - Perioada determinată 18 luni

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recruiterul are ca misiune principală găsirea celor mai potriviţi candidaţi în raport cu profilul căutat şi cu valorile organizaţiei. Responsabilităţile sale sunt:

* Gestionarea cu profesionalism a proceselor de recrutare prin:
- redactarea anunţurilor de recrutare interne sau externe
- propunerea şi aplicarea de metode variate de atragere a candidaturilor
- selecţia CV-urilor
- programarea şi susţinerea interviurilor cu candidaţii
- evaluarea competenţelor candidaţilor în raport cu profilul căutat
- prezentarea ofertelor de angajare către candidaţi
- oferirea de feed-back tuturor candidaţilor implicaţi în recrutare
* Dezvoltarea şi menţinerea la zi a bazei de date cu candidaţi
* Participarea la evenimentele legate de recrutare
* Realizarea de rapoarte şi statistici privind activitatea desfăşurată

CERINTE

* Studii superioare - de preferat în psihologie, sociologie
* Master sau specializări în domeniul resurse umane/recrutare - avantaj
* Experienţă în recrutare minim 2-3 ani
* Cunoaşterea metodelor de recrutare bazate pe evaluarea competenţelor
* Cunoştinţe operare PC (Word, Excel, Power Point)
* Limba engleză - nivel mediu
* Bune abilităţi de comunicare
* Atitudine proactivă
* Organizare, atenţie la detalii şi rigurozitate
* Lucru în echipă
* Discreţie şi diplomaţie
* Disponibilitate pentru deplasare în ţară

BENEFICII OFERITE

* Respect şi seriozitate
* Posibilitatea formării profesionale
* Lucru alături de o echipă profesionistă

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

John Deere, Kuhn si Manitou.

Mai mult de 250 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.