Recruiter junior

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aflati la inceput de drum, tineri si entuziasti, ne cautam colegi in divizia noastra de Recrutare, plini de energie, optimism si creativitate, care sa ne dea o mana de ajutor cu:
• Actualizarea permanenta a bazei de date de candidati;
• Activitati de sourcing;
• Derulare activitati de recrutare si selectie in masa de lucratori/ blue;
• Participare la targuri de cariera si evenimente de HR specifice;
• Realizare preinterviuri telefonice in proiecte de recrutare si selectie categorie de lucratori white;
• Completare rapoarte de activitate saptamanale/ proiect.

CERINTE

Cum ne imaginam ca arata viitorii nostri colegi:
• Fete si baieti, in egala masura;
• Au finalizat studiile universitare, preferabil in domeniul socio-uman;
• Au lucrat in firme de consultanta, ca angajat sau trainee (minim 6 luni), pe proiecte de sourcing/ recrutare;
• Au abilitati de interrelationare facila, comunicare si prezentare;
• Sunt dinamici, pozitivi, creativi si cu simtul umorului.

BENEFICII OFERITE

Ce le oferim noilor nostri colegi:
• Salariu in acord cu nivelul pietei;
• Decont transport;
• Abonament la clinica medicala privata;
• Pentru absolventii de studii de psihologie, sansa de a invata practic administrarea si interpretarea testelor psihologice;
• Oportunitati de dezvoltare profesionala prin traininguri interne.

Persons este o agentie de recrutare si leasing de personal infiintata la sfarsitul anului trecut de catre o echipa tanara de antreprenori.
Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revolutioneze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane atat cu angajatorul cat si cu potentialul candidat.