Recruiter for Quanta Resurse Umane

Quanta Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea proiectelor de recrutare: organizarea individuala a mai multe proiecte de recrutare simultane, care vor putea sa includa cautarii de personal calificat sau necalificat, in Bucuresti si/sau jud. Ilfov. Ocazional se va putea ocupa de proiecte in alte judete.

- Cautare de personal : drafting (pregatirea machetelor) pentru anunturi, cerere de aprobare spre managerului direct, atat petru anunturi pe ziare, reviste, internet. Punerea anunturilor pe site-ul Quanta, radio, flyere, postere, si alte, in vederea atragerii unui numar suficient de CV calificati pentru fiecare proiect

- Screening de CV: citirea CV urilor si analizarea lor in vederea selectarii unui numar de persoane pentru interviu, contactarea lor si organizarea interviurilor

- Intervievarea candidatilor: intervivarea, structurata si/sau destructurata a candidatilor

- Testarea candidatilor: trimiterea sau livrarea testelor, supervizarea executarii corecte ale testelor

- Verificarea referintelor

- Redactarea profilelor profesionale, in conformitate cu modelele Quanta

- Mentinerea relatiilor pozitive cu clientii existenti

Alte:
- propunerea ideilor noi in special in domeniul recrutare

- raportare continua catre management-ul

CERINTE

- graduated

- fluent in english and italian (applications of candidates who do not speak english will not be considered)

- at least two years experience in recruiting of personnel/interviewing

- proven experience in managing projects and handling client relationships

- Organized person

- Available for extra hours and projects outside Bucharest

- Driving license (applications of candidates who do not have a driving license and drive within Bucharest) will not be considered)

BENEFICII OFERITE

- interesting salary package

- career opportunities within a multinational company