RECRUITER

MANPOWER ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea executarii sarcinilor specifice HR la termenul stabilit, intrunind in acelasi timp cerintele legale si tehnice;
- Evaluarea, intervievarea si selectarea candidatilor pentru interviul final cu seful de departament;
- Selectarea candidatilor in conformitate cu nevoile specifice ale departamentului solicitant, pe baza ¿ Fisa postului¿ si imbinarea profilului/abilitatilor individuale cu cerintele postului;
- Transmiterea/obtinerea concluziilor scrise ale interviurilor cu candidatii catre/de la sefii departamentelor/manageri pentru a mari eficienta procesului de recrutare;
- Aplicarea formularelor de interviu si a testelor de recrutare in conformitate cu necesitatile companiei si cu competentele reprezentative pentru fiecare functie;
- Actualizarea permanenta a informatiilor si a inregistrarilor privind recrutarea in sistemul HR de evidente.

CERINTE

- Absolvent/a de studii superioare;
- Experienta in domeniul recrutarii si selectiei de personal minim 1 an;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare, orientare spre clienti (O experienta in telemarketing sau customer care reprezinta un plus);
- Flexibilitate si capacitatea de organizare si lucrul cu deadline-uri stricte;
- Limba engleza¿ nivel avansat;
- Cunostinte operare PC- Word, Excel, Internet.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in Recrutare intr-un mediu extrem de dinamic si provocator;
- Posibilitati reale de training si dezvoltare personala;
- Salariu atractiv.

Manpower Romania este agentia de recrutare si plasare de forta de munca temporara si permanenta mereu aproape de tinerii studenti si absolventi.
Va cunoastem calitatile, asteptarile, dorintele, nevoile, cautarile si va oferim tot sprijinul nostru in construirea carierei la care visati. Impartasim astfel convingerea ca in orice loc este nevoie mereu de tineri valorosi.
Prin partenerii nostrii, companii de succes in toate domeniile de activitate, va propunem proiecte temporare si permanente care va dau sansa sa castigati o experienta cat mai vasta in medii de lucru diverse.
* Transmiterea unui CV ca raspuns la acest anunt direct pe site presupune acordul dumneavoastra fata de vizualizarea, procesarea si analizarea datelor dumneavoastra personale de catre reprezentantii Manpower Romania si de catre terti.