Recruiter

Dacoda

Job expirat

RESPONSABILITATI

Concepere anunturi recrutare
Screening CV-uri
Sustinere interviuri selectie, evaluare candidati
Intocmire short-list
Administrare si reactualizare baza de date CV-uri
Evaluare personal

CERINTE

Absolvent studii superioare - Psihologie
Experienta minim 1 an in domeniul resurselor umane (recrutare, evaluare personal)
Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala: engleza, franceza, germana, spaniola
Cunostinte PC
Abilitati de comunicare si relationare
Capacitate de analiza si de interpretare
Capacitate de planificare si organizare
Capacitate de identificare a potentialului profesional

Creata in 1993, DACODA este o companie de expeditii si transport rutier de marfa, cu capital 100% romanesc. DACODA realizeaza transporturi de marfa pe teritoriul Romaniei, precum si transport international de marfa din/spre Europa.

Compania noastra este membru al Uniunii Societatilor de Expeditie din Romania, al Uniunii Nationale a Transportatorilor Rutieri din Romania si al Camerelor de Comert Bucuresti, Cluj si Timis.

De asemenea, prin USER suntem afiliati FIATA (Federation Internationale des Associations de Transitaires et Assimiles), organizatia mondiala a expeditorilor.

In 2005 Dacoda a obtinut certificarea Sistemului de Management al Calitatii conform ISO 9001:2000.