Recruiter

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recruiter-ul este responsabil de intreg procesul de recrutare de la postarea anunturilor de recrutare si pana la realizarea ofertei de angajare catre candidatul ales, printre atributiile sale fiind:

- Deschiderea de proiecte de recrutare;
- Redactarea anunturilor interne si externe de recrutare;
- Cautarea de candidati in bazele de date in functie de cerintele postului;
- Selectarea CV-urilor primite in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
- Contactarea candidatilor selectati in vederea stabilirii interviurilor;
- Sustinerea interviurilor pentru proiectele in derulare;
- Elaborarea listei scurte si colaborarea cu sefii de departamente pentru finalizarea proiectelor de recrutare;
- Elaborarea si realizarea ofertelor de angajare;
- Completarea zilnica a datelor despre candidati in baza de date;
- Participarea alaturi de echipa de resurse umane la diverse actiuni de recrutare ca de exemplu targurile de job-uri;
- Transmiterea diverselor raportari periodice.

CERINTE

- Studii superioare (psihologie/sociologie constituie avantaj);
- Experienta in domeniul recrutarii de personal de minim 1 an;
- Abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, Power Point - bine;
- Limbi straine: vorbirea curenta de limba franceza sau engleza - constituie un avantaj;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Persoana organizata, riguroasa, calma, cu simtul responsabilitatii;
- Persoana cu simtul confidentialitatii interne si externe.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile in domeniu
- Posibilitati de dezvoltare individuala si profesionala
- Mediu profesional placut

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

Renault Trucks;

Automobile Renault, Dacia, Nissan;

John Deere, Kuhn, si Manitou

Mai mult de 600 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.