Recruiter

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale pozitiei de Recruiter vor fi:

- Demararea proiectelor de recrutare;
- Redactarea si postarea anunturilor de recrutare;
- Identificarea si selectarea potentialilor candidati in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
- Contactarea candidatilor si sustinerea interviurilor pentru proiectele aflate in derulare;
- Elaborarea listei scurte si colaborarea cu sefii de departamente pentru finalizarea proiectelor;
- Completarea si mentinerea integritatii bazei de date;
- Participarea, alaturi de echipa de resurse umane, la diferite evenimente de profil precum targurile de job-uri;
- Intocmirea si transmiterea diverselor raportari periodice.

CERINTE

Clientul nostru, o companie multinationala care activeaza in domeniul Automotive, va ofera posibilitatea de a va demonstra abilitatile de recrutare.

Daca aveti:

- Minim un an de experienta in domeniul recrutarii de personal;
- Studii superioare, de preferinta in sociologie sau psihologie;
- Foarte bune abilitati de comunicare si interactionare cu oamenii;
- Cunostinte de limba franceza sau engleza;
- Bune cunostinte de utilizare a pachetului MS Office (Word, Excel, Powerpoint).

Trimiteti-ne CV-ul Dumneavoastra!

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.