RECRUITER

S.C. GAMABELL EXIM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- conturarea profilului candidatului ideal pentru posturile vacante;
- analiza pietei si dezvoltarea mijloacelor de recrutare pentru pozitiile vacante existente
- formularea anunturilor de recrutare conform profilului si insertia lor in canalele media cele mai potrivite;
-screening CV-uri in functie de cerintele postului;
-sustinerea interviurilor de selectie ;
-selectia candidatilor si realizarea short list-ului;
-stabilirea agendei de interviuri pentru etapele urmatoare;
-contactarea candidatilor in vederea comunicarii rezultatului ;
- gestionarea bazei de date a candidatilor ;
- secondeaza activitatea Directorului Resurse Umane si asigura suport in activitatile curente ale departamentului ;actualizare organigrama, fise de post, evaluarea performantelor,identificarea nevoilor de dezvoltare etc.

CERINTE

- cunostinte de Managementul Resurselor Umane /Psihologie /Sociologie(Master sau cursuri absolvite);
- experienta in recrutare-selectie pentru diferite pozitii - min. 1 an (prezinta avantaj);
- cunoasterea tipologiei umane in vederea selectionarii candidatilor potriviti pentru postul pentru care se realizeaza selectia;
- atitudine pozitiva
- excelente abilitati de comunicare si interrelationare
- persoana dinamica,organizata, atenta la detalii;
- orientare catre rezultate si atingerea obiectivelor in termenele stabilite
- cunostinte bune operare PC (MS Office, internet);
- persoana dornica de a dezvolta o cariera in domeniul MRU
- disponibilitate deplasare in tara ( 50% din timpul alocat activitatii)

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut si performant;
- salariu pe masura competentelor profesionale;
- oportunitati de dezvoltare a carierei.

MELI MELO - PARIS este o cunoscuta retea de magazine frantuzesti ce comercializeaza bijuterii fantezie si accesorii dama. Cu 40 magazine in Bucuresti si 15 in provincie (Cluj, Iasi, Brasov, Timisoara, Targu Mures, Constanta,Ploiesti, Suceava), brandul MELI-MELO PARIS a devenit in ultimii ani un punct de referinta in domeniul sau.