Recruiter

Rodipet SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza si plaseaza anunturi de job-uri vacante in diverse medii comunicationale (ziare, reviste, internet);

- Screening Cv-uri, programari pentru interviuri;

- Contactarea persoanelor selectate in vederea stabilirii interviului;

- Sustinerea interviurilor initiale

- Organizarea si desfasurarea procesului de testare a candidatilor;

- Comunicarea raspunsurilor candidatilor validati sau respinsi;

- Organizarea bazei de date a candidatilor;

- Realizarea rapoartelor privind profilul candidatilor

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Psihologie;

- Specializarea (master, cursuri etc.) in domeniul resurselor umane reprezinta un avantaj;

- Minim 6 luni experienta in activitati de recrutare/selectie (screening cv-uri, interviuri etc.);

- Persoana organizata, responsabila, obisnuita sa lucreze cu deadline-uri stricte;

- Buna capacitate de adaptare la situaţii noi;

- Capacitatea de a lua decizii rapid si de a realiza sarcini multiple;

- Cunostinte bune de operare PC (MS office - Word, Excel);

- Abilitati excelente de comunicare si invatare;

- Spirit de initiativa;

- Rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de cariera.