Receptionista

Axway Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- receptioneaza si redirectioneaza prompt apelurile telefonice,
- intampina vizitatorii si le asigura confortul necesar pana la preluarea acestora de catre un angajat al companiei,
- pregateste calatoriile de afaceri ale angajatilor companiei: se ocupa de rezervarea si achizitionarea de bilete de avion, rezervarile de hoteluri, derularea corespondentei aferente acestor activitati, etc;
- realizeaza traduceri in/din limba franceza si engleza in/ din limba romana,
- primeste, sorteaza si distribuie corespondenta catre toate departamentele companiei,
- centralizeaza comenzile de papetarie pentru toate departamentele,
- asigura aprovizionarea cu consumabile pentru receptie,
- tine evidenta programarilor pentru salile de sedinte,
- respecta politica companiei in ceea ce priveste accesul vizitatorilor in sediul firmei,
- pastreaza legatura cu furnizorii de papetarie, carti de vizita, decoratiuni interioare, echipamente de birou, imprimare carduri de acces,
- rezolva in timp util problemele administrative aparute in mod neprevazut,
- inregistreaza si pastreaza actualizat registrul de evidenta intrari/iesiri documente (primite prin fax sau posta),
- desfasoara activitatile de protocol.

CERINTE

- studii superioare finalizate
- cunostinte de limba franceza si engleza - nivel avansat;
- cunostinte operare PC - pachetul Office;
- cunostinte utilizare internet;
- seriozitate, spirit organizatoric si atentie la detalii;
- prezenta agreabila.

BENEFICII OFERITE

- mediu dinamic si placut
- oportunitatea de a lucra cu o echipa de profesionisti
- pachet salarial atractiv, tichete de masa, asigurare medicala privata

AXWAY Romania este filiala companiei multinationale Axway, una dintre cele mai importante companii mondiale in domeniul integrarii de aplicatii (EAI). Cu o experienta de peste 20 de ani, Axway accelereaza bussines-ul a peste 11.000 de clienti din intreaga lume.
Suntem intotdeauna pregatiti sa ne extindem echipa de profesionisti; daca te consideri o persoana inteligenta, creativa, dornica sa performeze si ai nevoie ca aceste calitati sa fie apreciate, te invitam sa te alaturi unei echipe care numara in prezent peste 170 de profesionisti in Romania. Viziteaza-ne la www.axway.com.