RECEPTIONISTA

SC Romcarton SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intampina vizitatorii si informeaza departamentele de sosirea acestora ;
- preia si distribuie apelurile telefonice ;
- preia si gestioneaza corespondenta;
- asigura activitati de protocol.

CERINTE

- absolventa invatamant superior sau cursuri de secretariat;
- cunoasterea limbii engleze (cunoasterea limbii franceze constituie un avantaj);
- buna cunoastere a aplicatiilor MS Office;
- persoana serioasa, organizata, responsabila, motivata;
- excelente abilitati de comunicare;
- atitudine proactiva, implicare, spirit de echipa;
Lipsa unei experiente solide poate fi compensata de pasiune si capacitate de invatare rapida !

Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Romcarton S.A. este unul dintre cei mai mari producatori de ambalaje din carton ondulat din Romania cu o cifra de afaceri de peste 1.300.000 EURO/luna. Clientii sai provin din intreaga tara.
Romcarton S.A. este membra a Grupului Rossmann, unul dintre liderii europeni in producerea ambalajelor din carton ondulat. Grupul detine mai mult de 20 de intreprinderi in 9 tari din Europa si din Africa. Domeniul de activitate al acestor firme este industria hartiei si/sau cartonului ondulat.
In Romania, grupul detine in afara societatii Romcarton S.A. si cel mai mare producator de hirtie pentru carton ondulat din Romania, AMBRO SA in Suceava.