receptionista

MEDICLASS SANANOVA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intampina pacientii si ofera informatii
- Receptioneaza si redirectioneaza apeluri telefonice, transmite mesaje
- Completeaza formularele specifice
- Inregistreaza date in calculator
- Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale
- Programeaza pacientii conform serviciilor solicitate
- Ajuta la rezolvarea problemelor ridicate de pacienti, oferind solutii corespunzatoare
- Claseaza si arhiveaza diverse documente, distribuie si claseaza corespondenta, transmitere fax-uri.
- Gestioneaza permanent sistemul de sondare a opiniei pacientilor vis-a vis de calitatea serviciilor oferite de catre clinica

CERINTE

Studii medii/superioare
- Experienta de lucru minim 6 luni; experienta in relatiile cu pacientii reprezinta un avantaj
- Rapiditate in operare PC, abilitatea de a asimila si de a invata rapid un soft specializat.
- Cunostinte medii de limba engleza
- Abilitati excelente de comunicare si orientare catre pacient
- Capacitate de concentrare a atentiei, placerea de a lucra pentru oameni,
- Capacitate de a lucra in echipa
- Persoana dinamica, responsabila, serioasa;
- Prezenta agreabila, rezistenta la lucru in conditii de stres si la lucrul in ture;

MediClass - Centrul medical multidisciplinar de diagnostic si tratament ambulatoriu.
Conceptul de diferentiere este viziunea de ansamblu asupra problemelor de sanatate ale individului - \"pacientul un tot unitar\".
Situat in Complexul Comercial Cotroceni, ocupa un spatiu de aprox. 600 mp; dispune de aparatura si tehnologii de ultima generatie, ofera servicii medicale ambulatorii, inclusiv abonamente pt. persoane fizice sau juridice, servicii de medicina muncii si investigatii de laborator
In cazul in care va considerati candidatul potrivit va rugam sa trimiteti scrisoare de intentie + CV pe adresa: otilia.dragne@mediclass.ro
Pentru mai multe informatii despre centrul nostru vizitati pagina de internet: www.mediclass.ro