RECEPTIONIST (A) HOTEL

Hotel Residence Cerisiers

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza intreaga activitate in scopul optimizarii vanzarilor si mentinerea standardelor de calitate ale serviciilor hotelului;

- Promoveaza si vinde servicii hoteliere- cazare si servicii aferente;

- Stabileste primul contact cu clientul,este garantul unui sejur agreabil;

- Asigura securitatea clientului in hotel, respectand prevederile legale privind primirea si cazarea clientilor si regimul cheilor;

- Informeaza clientul, rezolva solicitari, reclamatii, situatii speciale, ofera servicii suplimentare;

- Are atributii de facturare si incasare a contravalorii consumurilor;

- Realizeaza legaturi telefonice in interiorul si exteriorul hotelului;

CERINTE

- Studii medii/superioare, de specialitate, avantaj absolvent al cursului de Receptioner;

- Limba Engleza, nivel avansat (o alta limba straina, constituie avantaj);

- Cunoasterea programului Fidelio sau program asemanator constituie un avantaj;

- Experienta minim 1 an;

- Aspect fizic placut, excelente abilitati de comunicare, orientare catre client, seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Dezvoltarea carierei in domeniul hotelier;
- O masa asigurata zilnic;
- Uniforma.

DESCRIEREA FIRMEI

Este un hotel de 4 stele membru al Exclusive Hotels Luxury.