RECEPTIONIST

SCANIA ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- afiseaza o imagine profesionala la receptie;
- se asigura ca spatiul de la receptie este prezentat si intretinut in conformitate cu standardele internationale Scania;
- preia si redirectioneaza apelurile telefonice (cu mare acuratete a mesajelor);
- primeste si coordoneaza clientii in cadrul firmei si asigura protocolul;
- asigura intretinerea spatiului receptiei cat si a salii de protocol;
- administreaza corespondenta interna si externa in format scris;
- receptioneaza diverse bunuri, colete livrate la receptia principala;
- administreaza comenzile de consumabile si facturile de achizitie;
- administreaza chitante incasari si alte documente similare;
- verifica, arhiveaza si preda la dept. contabilitate facturile emise de catre dept. service si piese (interne si externe).
- verifica chitantele emise si banii incasati; administreaza instrumentele de plata;
- asista plati cu cardul efectuate la dept. service;
- preia, centralizeaza si transmite reclamatiile primite de la clienti;
- inregistreaza si tine evidenta facturilor de furnizori / subcontractori service, obtine aprobare plata.

CERINTE

- cunostinte foarte bune de limba engleza;
- dorinta de a invata lucruri noi si de a avansa pe scara ierarhica;
- deschidere spre schimbare;
- spirit de echipa;
- cunostinte avansate operare PC ¿¿¿ MS Office (Word si Excel);
- discretie.

DESCRIEREA FIRMEI

comert auto, distribuitor camioane SCANIA