Receptionist

WEBHELP

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Preluarea apelurilor telefonice si redirectionarea acestora
-Preluarea si redistribuirea corespondentei si a facturilor prin curier
-Urmareste primirea si inregistrarea facturilor zilnice si a cardurilor de taxi
-Primirea, anuntarea si inregistrarea vizitatorilor si a noilor angajati
-Tine evidenta intrari/iesiri documente
-Sustinerea activitatilor de multiplicare a materialelor si documentelor
-Activitati de protocol
-Se ocupa de rezervari pentru calatoriile de afaceri
-Programare de intalniri
-Alte activitati administrative specifice postului (ex. verificarea curateniei si ordinei in zona receptiei).

CERINTE

Cunostinte :
-limba franceza si engleza la nivel conversational
-experienta in lucrul cu MS Office (Excel, Word, Power Point)

Aptitudini :
-comunicativ, deschis si optimist
-motivat, proactiv, implicat
-claritate in exprimare (scrisa si orala)
-capacitatea de a stabili prioritati si de a gestiona timpul
-excelente abilitati de relationare
-capacitatea de a se adapta la schimbare
-capacitatea de a lucra cu termene limita
-atentie distributiva
-disponibilitate de a invata
-experienta profesionala intr-un domeniu similar reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant (salariu, prima de performanta, bonuri de masa), telefon de serviciu.
-Posibilitatea de a lucra full time (8 ore/zi) sau part time (6 ore/zi).

* Doar candidatii eligibili vor fi contactati.

WEBHELP SA este un grup francez, specializat in outsourcing-ul relatiei client, care are 5000 de salariati, 15 centre de contact in Franta, Romania si Maroc.

WEBHELP SA este singurul operator de centre de contact care are certificarile ISO 9001 si NF 345 Service Centre de la Relation Client.

WEBHELP a fost clasat pe locul 1 in topul celor mai dinamice 500 de companii din Europa de catre BusinessWeek.

Infrastructura de inalta capacitate si fiabila, atentia pentru calitatea serviciilor si politica de Resurse Umane pozitioneaza WEBHELP in topul celor mai importante companii.