Receptionist

Motoractive IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Desfasoara activitati de predare a documentelor inmatriculare / inchidere : vamale, documentelor de proprietate si de identitate ale vehiculelor / echipamentelor catre Motoractive;
-Gestionarea procesului de predare imputerniciri si alte documente catre cei care le solicita;
- Intampinarea / Filtrarea / Abordarea clientilor care vin la Motoractive;
- Predare documentelor solicitate de clienti , intocmite si predate de alte deparatamente din comapanie;
- Receptioneaza corespondenta de la curierii externi (verificare, semnare, anunt Receptie);
- Primeste de la asistentul de logistica documentele de inmatriculare / inregistrare / documente final de leasing;
- Livreaza catre clienti setul de documente inmatriculare (certificate de inm., copie CIV, RCA, CASCO, copie DVI, placute de inmatriculare) si documentele de final de contract;
- Gestioneaza predarea documentelor, semnarea proceselor verbale de predare primire / protocol de livrare, identificarea persoanelor care ridica documentele;
- Stocarea si predarea documentelor astfel semnate;
- Completeaza statusul livrarii documentelor in fisierul dedicat;
- Participa la asigurarea unor servicii post-vanzare calitative clientilor;
- Pastreaza si asigura ordinea in spatiul de lucru;
- Preia mesaje telefonice si e-mail;

CERINTE

-Persoana ordonata, dinamica, gandire analitica;
- Abilitati de comunicare;
- Spirit de echipa,
- Cunostinte foarte bune de operare calculator (Word, Excel, Power Point, Outlook);
- Cunosterea limbii engleze (nivel avansat);
- Studiile superioare constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

-Salariu competitiv;
- Mediu de lucru competitiv;
- Bonuri de masa;
- Training;
- Telefon mobil.

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de finantare in sistem leasing