Receptionera Minihotel Bucuresti

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Sa receptioneze si sa inregistreze prompt rezervarile transmise pe e-mail cat si telefonic sau fax
- Primirea si conducerea oaspetilor catre camere
- Prezentarea hotelului, a serviciilor oferite si a imprejurimilor catre turisti si reprezentantii agentiilor
- Explicarea clara a tarifelor si ofertelor speciale catre turisti si reprezentantii agentiilor
- Emiterea facturilor si indosarierea lor
- Organizarea transferurilor catre/ de la aeroport
- Verificarea pozitionarii/ listarii hotelului pe site-urile de rezervari on-line si de promovare
- Responsabila de efectuarea curateniei in receptie: aspirat, sters praf, udat florile etc
- Verificarea curateniei in camere
- Disponibila si priceputa pentru aranjarea micului dejun in sistem bufet suedez
- Ajutor la aprovizionare; verificarea stocurilor
- Curatenie in salonul unde se serveste micul dejun
- Dispusa sa ajute la bunul mers al lucrurilor in cadrul Minihotelului: sa ajute camerista la caratul lenjeriilor, sa aprovizioneze minibarul etc.
- Sa instruiasca si sa verifice camerista

CERINTE

CANDIDATA IDEALA:
- Candidata ideala este serioasa, entuziasta, comunicativa, relationeaza usor cu oamenii
- Vorbeste fluent engleza
- Abilitatile de operare pe calculator sunt un "must"
- Sa aiba o atitudine profesionala fata de clienti
- Sa fie o foarte buna colega
- Sa respecte politica hotelului si sa-si aduca aportul la buna desfasurare a activitatii pentru o firma profitabila
- Nefumatoare
- De preferat, necasatorita (este vorba de turele de noapte)

BENEFICII OFERITE

- Un loc de munca foarte placut
- In afara remuneratiei agreate, beneficiile sunt direct proportionale cu gradul de implicare