Receptionera

SCPA Grosu si Asociatii

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preia și gestionează apelurile telefonice din / în exteriorul / interiorul organizației; dacă persoanele căutate nu sunt disponibile solicită transmiterea unui mesaj sau a unui număr de telefon la care poate reveni cu informații; informează prin e-mail colaboratorul/managerul de proiect cu privire la mesajul preluat telefonic.
- Primește, înregistrează, scanează si redistribuie corespondenţa în interiorul organizației și informează colaboratorul / managerul de proiect prin salvarea documentelor la proiectele corespunzătoare sau prin e-mail.
- Asigură păstrarea și completarea Registrului de Intrări / Registrului de Ieșiri al organizației
- Efectuează comenzi pentru transmiterea corespondenţei prin curier rapid
- Oferă suport administrativ pentru deplasările colaboratorilor (rezervări hotel / pensiune, achiziție bilete)
- Descarcă și salvează în baza de date publicaţiile on-line (Monitorul Oficial – părțile I, IV, V și VI) la care este abonată organizația
- Înregistrează în baza de date, în maxim 3 zile lucrătoare de la recepționare, publicațiile de profil (cărţi, reviste,) achiziționate de societate
- Primeşte vizitatorii şi asigură activitatea de protocol
- Asigură curăţenia la locul de muncă
- Îndeplineşte orice alte activităţi primite atât de la superiorul ierarhic cât şi de la colaboratori, activităţi ce intră in sfera sa de activitate

CERINTE

Candidatul ideal este o persoană comunicativă, responsabilă, organizată, flexibilă, energică și onestă, este o persoană ce știe să utilizeze aparatura de birou (calculator, fax, imprimantă, scaner).
De asemenea, cunoștințele de limba engleză la nivel mediu reprezintă un avantaj

Suntem avocați de afaceri și suntem pasionați de ceea ce facem.

Pentru mai multe detalii va rugăm să accesați www.grosu.ro