RECEPTIONERA

CENTRUL MEDICAL ROMAR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- desfasoara actvitatea de prezentare - este prima persoana cu care intra in contact persoanele din afara firmei;
- initiaza apelurile telefonice
- inregistrarea, multiplicarea, distribuirea, arhivarea, expedierea faxurilor, scrisorilor, documentelor, mesajelor electronice catre cabinete;
- primeste si redirectioneaza pacientii spre cabinetele de specialitate;
- ofera informatii telefonice pacientilor legate de serviciile medicale oferite de centrul respectiv si face programari;
- incaseaza taxa aferenta serviciilor medicale.

CERINTE

- cunostinte de operare calculator: MS WORD, MS EXCEL;
- limba engleza sau franceza mediu;
- abilitati de comunicare;
- constitue avantaj studiile superioare si cunostinte ale domeniului medical;
- experienta in lucru cu publicul;
- abilitati de rezolvare a problemelor;
- aptitudini organizatorice.

BENEFICII OFERITE

- conditii de munca legale;
- salariu lunar garantat;
- dotare corespunzatoare;
- oportunitatea de a lucra intr-o companie cu o reputatie deosebita, intr-un mediu de lucru profesionist in care diversitatea solicitarilor sunt motive de dezvoltare profesionala continua.

Grupul de firme Romar este o institutie multifunctionala de diagnostic si asistenta medicala primara si specializata. Chiar de la deschiderea primului nostru centru, in mai 2000, ne-am propus sa oferim clientilor nostri servicii medicale complete, la un inalt standard calitativ folosind cea mai performanta aparatura medicala si de laborator.Misiunea noastra este de a oferi servicii care sa raspunda la cele mai exigente cerinte medicale de profesionalism, siguranta si confort. In opinia noastra medicina moderna presupune si o schimbare a mentalitatii pacientilor despre propria sanatate, o schimbare a atitudinii in relatia medic-pacient si realizarea unui climat propice comunicarii permanente in beneficiul pacientilor.