Receptioner Spital

SC PROMED SYSTEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preia apelurile pacientilor si realizeaza legatura cu diferite departamente ale companiei;
Intampina pacientii si vizitatorii si ii indruma catre cabinetele unde au planificate programari sau catre alte departamente;
Ofera informatii corecte si concise despre modalitatea de accesare a serviciilor medicale;
Ofera informatii corecte despre preturile serviciilor medicale;
Gestioneaza lista programarilor, identifica corect pacientii sositi in sistemul informatic si se asigura ca solicitarea pacientului este inscrisa correct si comunicata catre medic;
Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale efectuate;

CERINTE

Nivel studii medii sau superioare;
Cunostinte operare PC, tastare, introducere date;
Cunoasterea la nivel conversational a limbii engleze;
Persoana cu atitudine proactiva, pozitiva, de incredere, flexibila, creativa, profesionala;
Aptitudini excelente de comunicare;
Spirit de observatie, gandire logica si rapiditate;
Capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate;
Persoana disciplinata, responsabila si capabila sa lucreze in echipa;
Lucrul intr-o pozitie similara in centru medical privat constituie avantaj;

BENEFICII OFERITE

Asteptam aplicatia ta daca iti doresti:
• Un mediu de lucru confortabil si stimulativ si o echipa profesionista si deschisa care sustine invatarea continua;
Echipă tânără și dinamică;
Pachet salarial motivant (se va discuta în cadrul interviului);

Rețea Medicală Wellborn este formată din spitale, clinici și centre de excelență, un brand Românesc care funcționează de peste 20 de ani.

Spitalul Wellborn Baneasa este primul spital de fertilitate si medicina materno-fetala din Romania, deschis in Bucuresti de la sfarsitul lunii noiembrie 2013.