Receptioner Service Auto

Romcar Motors

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabilirea programarilor pentru Departamentul de Service.
- Inspectarea fiecarui vehicul inainte de inceperea lucrului chiar de fata cu clientul.
- Sa se asigure de acceptul clientului (referitor la costul estimativ al reparatiilor, la data si ora de ridicare a masinii din Service, la modalitatea de plata si de garantie) inainte ca operatiunile de reparatii sa inceapa;
- Sa contacteze clientii atunci cand reparatiile la autovehicul au fost definitivate;
- Sa ia legatura cu clientii la cel mult o saptamana de la definitivarea reparatiilor efectuate in Service;
- Sa faca vanzarea serviciilor de Service si sa mentina legatura cu clientii fie direct, fie telefonic.
- Sa completeze toate documentele necesare pentru repararea unui autovehicul si sa le depuna la departamentele necesare potrivit politicii departamentului de Service.

CERINTE

- Experienta in domeniul service/vanzari minim 1 an;
- Studii superioare tehnice absolvite;
- Cunostinte de limba engleza si operare PC;
- Permis conducere cat.B ( preferabil si categoria C);
- Abilitati de comunicare si negociere.

BENEFICII OFERITE

- Un pachet salarial motivant;
- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist;
- Numai persoanele selectionate vor fi contactate.

DESCRIEREA FIRMEI

Dealer FORD