RECEPTIONER HOTEL CISMIGIU****

HERCESA VIVENDA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job:
- intampina oaspetii;
- ofera informatii;
- efectueaza rezervari;
- asista oaspetii pe tot parcursul sejurului;
- atributii facturare, incasare, emitere documente fiscale;
- respecta standardele organizationale;
- raspunde de buna organizare si gestionare a resurselor si infrastructurii;
- comunica cu celelalte departamente pentru a asigura fluxul informational.

CERINTE

- minim absolvent liceu cu diploma de bacalaureat (preferabil studii superioare) si calificare in meseria de receptioner hotel – absolvent facultate profil Turism reprezinta avantaj;
- experienta pe un post similar hotel 4/5* reprezinta un avantaj;
- limba engleza la nivel avansat - cerinta obligatorie, alta limba straina cunoscuta reprezinta un avantaj;
- corectitudine si flexibilitate;
- foarte bune abilitati de comunicare;
- persoane energice, responsabile, oneste, motivate, cu spirit de echipa si initiativa;
- aspect fizic placut, conduita morala exceptionala.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- formare profesionala;
- bonusuri de performanta;
- mediu de lucru si conditii bune de munca.

DESCRIEREA FIRMEI

operator Hotel Cismigiu