RECEPTIONER HOTEL

SC RESIDENCE TRADING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Este responsabil fata de seful de receptie de indeplinirea atributiilor si pentru modul in care organizeaza, aplica si mentine deciziile acestuia.
* Raspunde pentru raportarea activitatii desfasurate si a rezultatelor obtinute, la timpul si in conditiile stabilite de seful de receptie.
* Raspunde de buna organizare si gestionare a resurselor si infrastructurii puse la dispozitie de organizatie
* Asigura securitatea clientului in hotel, respectand prevederile legale privind primirea si cazarea clientilor si regimul cheilor.
* Informeaza clientul, rezolva solicitari, reclamatii, situatii speciale, ofera servicii suplimentare.
* Comunica cu celelalte departamente pentru a asigura satisfacerea cerintelor clientului.
* Are atributii de facturare si incasare a contravalorii consumurilor.
* Asista clientul la plecarea din hotel asigurand o buna impresie.
* Efectueaza servicii suplimentare ( rezervari, primirea si transmiterea corespondentei, a mesajelor ).
* Preda si preia cheile camerelor.
* Intocmeste situatia prestatiilor si a documentelor.
* Intocmeste raportul de gestiune.
* Intocmeste rapoartele statistice.
* Realizeaza legaturi telefonice in interiorul si exteriorul hotelului.

CERINTE

Atentie distributiva.
* Captarea informatiei de la superiorul direct.
* Relationare de exceptie cu echipa.
* Integritate morala si profesionala deosebite.
* Ascultare activa.
* Tinuta impecabila.
* Excelente abilitati de rezolvare a problemelor complexe.

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu.

Marca stilului distins – Hotelurile Residence sunt hoteluri boutique de patru stele superior, membre ale asociatiei europene Exclusive Hotels, categoria “Charm & Character”

Din ianuarie 2010, Hotelurile Residence se numara printre primii membrii ai BLLA (Boutique and Lifestyle Lodging Association), singura asociatie mondiala a hotelurilor boutique, cu sediul la Los Angeles.

De asemenea, Hotelurile Residence sunt primele hoteluri romanesti partenere ale CNN si totodata singurele hoteluri boutique din Romania care isi asociaza numele cu cea mai mare retea de televiziune de stiri si informatie din lume.