RECEPTIONER,CONSILIER PIESE - SERVICE AUTO

TORQUE XTREME SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Receptia si consilierea clientilor, programarea autovehiculele in service
(introducerea in atelier, conform programarilor pentru fiecare zi, astfel incat sa asigure o incarcare maxima a tuturor posturilor de lucru);
- Preia autovehiculele in ordinea sosirii la service acordandu-se prioritate programarii;
- Informeaza clientul asupra starii generale a autovehiculului si a accesoriilor acestuia;
- Intocmeste Devizul de reparatii, elaboreaza si efectueaza comenzile de piese,accesorii si consumabile necesare ;
- Informeaza clientul asupra volumului de lucrari, estimarea costului reparatiei (piese, materiale, manopera) si a avansului ce trebuie achitat.
-Se asigura de acceptul clientului cu privire la costul aproximativ al reparatiilor, data si ora de ridicare a autovehiculului din service si modalitatea de plata inainte ca operatiunile de reparatie sa inceapa;
- Stabileste termenul de finalizare al lucrarilor (dupa consultarea sefului de atelier, in cazul lucrarilor mari);
-Pastreaza permanent legatura cu clientul, pe perioada desfasurarii lucrarilor;
- Efectueaza controlul final al lucrarilor executate si suplimentar, controlul sistemelor de directie, franare si rulare;
-La livrarea autovehiculului se asigura ca au fost facturate si achitate toate bunurile si serviciile realizate;
- Preda autovehiculul reparat si controlat;
-Lucreaza cu firmele de asigurari, utilizand programe specifice.
Detalii si informatii la tel:0722.2521.00

CERINTE

-Experienta tehnica de min. 2 ani in domeniul calcularii devizelor de reparatii mecanica auto multimarca:
- Experienta in realizarea devizelor in sistemul Audatex:
- Cunostinte operare PC;
- Cunostinte de limba engleza;
- Abilitati de comunicare, negociere si organizare;
- Capacitate si abilitati de a lucra in echipa si in conditii de stres;
- Disponibil la program prelungit;
- Serios, punctual, harnic
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv: salariu de baza, in functie de experienta + comisioane, in functie de realizari

DESCRIEREA FIRMEI

Service auto-moto, piese, consumabile, accesorii