Radio Engineer

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Proiectează şi implementează soluţii radio/wireless, teste ale sistemelor
* Asigură suportul şi service-ul pentru clienţi
* Asigură suport pre şi post vânzare pentru echipamente radio/wireless
* Asigură training specializat pentru echipamentele radio/wireless la sediul clientului

CERINTE

* Studii superioare automatică sau electronică
* Experienţă cu echipamente de măsură pentru sisteme radio
* Cunoştinţe avansate de comunicaţii, LAN/WAN, platforme de Network Management
* Cunoştinţe foarte bune de TCP/IP, Frame Relay, IP Network planning
* Cunoştinţe foarte bune de limba engleză
* Permis de conducere cat. B
* Abilităţi de analiză şi sinteză

BENEFICII OFERITE

* Oportunităţi reale de dezvoltare profesională şi personală, într-un mediu de lucru dinamic
* Pachet salarial corelat cu obiectivele poziţiei şi cu performanţele realizate

Dupa 15 ani de succese pe piata romaneasca de IT&C, UTI Systems ofera acum oportunitatea unei noi deschideri, sustinuta si de noua dimensiune internationala a actionariatului.
Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.
Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.