R&D Manager (Ref. IF)

SC UTI GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura informatiile necesare aplicarii noilor tehnologii in conformitate cu domeniile de activitate ale grupului de firme UTI
- Isi desfasoara activitatea in subordinea CTO (Chief Technology Officer) din cadrul UTI Grup;
- Asigura informatiile necesare participarii la programele nationale R&D (Research & Development) si la Programele Europene ale Comunitatii Europene (Framework Programme of the European Community for research, technological development and demonstration activities;
- Participa la coordonarea activitatii R&D din cadrul grupului de firme UTI;
- Asigura management, asistenta si consultanta pentru protectia drepturilor de proprietate intelectuala din cadrul grupului de firme UTI (copyright, licente, cesiuni, patentari, marci, etc.);
- Elaboreaza studii statistice sau de fezabilitate in domeniul R&D.

CERINTE

- Studii superioare tehnice (preferabil IT sau electronica);
- Experienta: minimum 3 ani in activitati de cercetare-dezvoltare si productie;
- Experienta in derularea Programele Europene ale Comunitatii Europene;
- Cunostinte MS Office, Internet Explorer, Visio, MS Project, baze de date;
- Cunostinte de limba engleza ¿ nivel avansat (cunoasterea limbii franceze constituie un avantaj);
- Abilitati organizatorice si de comunicare;
- Capacitate de analiza si sinteza, spirit de observatie si adaptabilitate.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide
- Salariu motivant.

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Instalatii pentru constructii civile, Servicii administrative