QUANTITY SURVEYOR

INOCSA INGENIERIA, SL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Drawing and Quantity Assessment
- Cost appraisal
- Preparation of Bill of Quantities

CERINTE

- Bachelor degree in engineering
- English medium level
- Good knowledge of Microsoft Office
- Good knowledge of Romanian Law procedure in construction domain

INOCSA este o companie spaniola de consultanta specializata în:
-Inginerie civil¿: transport, drumuri ¿i c¿i ferate, geologie ¿i geo-tehnologie, hidrologie ¿i resurse hidraulice, industrie agricol¿, mediul înconjur¿tor, dezvoltare urban¿, poduri, baraje, etc. precum ¿i în consultan¿¿ institu¿ional¿;
-Studii generale: infrastructura hidraulica, transporturi, fezabilitate, planificare si trafic, financiare si economice, lucrari de consultanta, evaluari, opinii de expert, consultanta institutionala;
-Toate fazele proiectelor pentru lucrari publice si industriale: studii de fezabilitate, informatii, proiectare, draft design, aliniamente si constructii;
-Supervizare si monitorizarea constructiilor: management, supervizare si urmarirea lucrarilor, asistenta tehnica pentru managementul lucrarilor;
-Mentenanta si operare: infrastructura drumurilor si a cailor ferate, infrastructura hidraulica.
Înc¿ din anul 2002, ¿i-a stabilit o filiala permanent¿ în Bucure¿ti, cu scopul de a desfasura contractele în curs de execu¿ie ¿i de a administra activitatea comercial¿.
Principalii clienti ai companiei INOCSA sunt: Ministerul Transporturilor, Construc¿iilor ¿i Turismului, Ministerul Dezvoltarii, Lucrarilor Publice si Locuintelor (fostul Minister al Integr¿rii Europene), Ministerul Finantelor Publice, Oficiul de Plati si Contractare Phare, Primaria Bucuresti, Ministerul Apelor ¿i Protec¿iei Mediului ¿i Ministerul Agriculturii.
In acest moment, filiala din Romania are mai mult de 100 de angajati proprii si peste 50 de colaboratori externi implicati in cele 12 contracte pe care le are incheiate cu Administratia Romana si in cele 3 contracte din domeniu privat.
INOCSA dezvolta contracte finantate de fonduri de la Uniunea Europeana prin ISPA si PHARE, fonduri ale Bancii Mondiale, ale Bancii Europene de Investitii si ale Bancii Europene de Reconstructie si Dezvoltare precum si fonduri ale investitorilor privati.
Pentru mai multe detalii accesati: www.inocsa.es