Quality Assurance (Tester)

Zitec

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Va activa in interiorul departamentului de QA si va colabora cu dezvoltatorii, sub conducerea sefului de proiect pentru:
- Elaborarea etapelor, scenariilor si metodelor de testare;
- Supravegherea calitatii aplicatiei
- Raportarea functionarii defectuoase, urmarirea rezolvarii problemelor
- Asistarea clientilor in identificarea problemelor de exploatare
- Redactarea de manuale de utilizare

CERINTE

- Experienta in QA sau testare software (desktop si web);
- Cunoasterea foarte buna a limbii engleze (scris/citit).
- Atentie la detalii si atitudine proactiva.
- Perfectionism;
- Dorinta de a invata tehnologii noi;
Prezinta avantaj:
- Cunostinte de programare si protocoale de comunicatie, pentru realizarea
de programe de testare;
- Experienta in conceperea/utilizarea de interfete de aplicatii desktop/web
- Experienta in lucrul cu diverse sisteme de operare si protocoale de comunicatie;
- Cunostinte de SQL si concepte de programare;

BENEFICII OFERITE

- Salarizare in directa legatura cu performantele realizate.
- Posibilitatea de instruire si certificare.
- Atmosfera de lucru relaxata si program de lucru flexibil.

Optimizarea procesului de mangement al companiei prin dezvoltarea de instrumente software, dezvoltarea de software la comanda, outsourcing, webdesign.
Ne orientam spre proiecte care reprezinta provocari, atat la nivel conceptual cat si la nivel tehnic, avand astfel sansa de a invata permanent notiuni si tehnologii noi.