Quality Assurance (Tester)

Zitec

Job expirat

RESPONSABILITATI

Va activa in interiorul departamentului de QA si va colabora cu dezvoltatorii, sub conducerea sefului de proiect pentru:
- Elaborarea etapelor, scenariilor si metodelor de testare;
- Supravegherea calitatii aplicatiei
- Raportarea functionarii defectuoase, urmarirea rezolvarii problemelor
- Asistarea clientilor in identificarea problemelor de exploatare
- Redactarea de manuale de utilizare

CERINTE

- Experienta in QA sau testare software (desktop si web);
- Cunoasterea foarte buna a limbii engleze (scris/citit);
- Atentie la detalii si atitudine proactiva;
- Perfectionism;
- Dorinta de a invata tehnologii noi.

Prezinta avantaj:
- Cunostinte de programare si protocoale de comunicatie, pentru realizarea de programe de testare;
- Experienta in conceperea/utilizarea de interfete de aplicatii desktop/web;
- Experienta in lucrul cu diverse sisteme de operare si protocoale de comunicatie;
- Cunostinte de SQL si concepte de programare.

BENEFICII OFERITE

- Salarizare in directa legatura cu performantele realizate;
- Posibilitatea de instruire si certificare;
- Atmosfera de lucru relaxata si program de lucru flexibil;
- Asigurari private de sanatate.
- Bonuri de masa.

O echipa de 25 de oameni care sunt in cautare de noi colegi.
Cautam persoane dinamice, pro-active si cu o gandire pozitiva.
La Zitec facem:
- Produse Zitec (Zidox, TreePath, EZ Census, EZ Checker, Smart Mail Sender)
- Outsourcing
- Site-uri web interesante
- Clienti fericiti
- Daca te motiveaza proiecte \"altfel\" decat se gasesc pe piata romaneasca, incepand de la medicina statistica pana la aplicatii de previziune financiara, te asteptam sa ne contactezi.