Qualitative Researcher

GfK Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonare proiecte de cercetare calitativa;
-Intretinerea si dezvoltarea unor relatii de business cu clientii companiei pe parcursul proiectelor si nu numai;
- Intelegerea nevoilor si strategiei de business a clientilor;
- Redactare oferte pentru clienti;
- Compunere si structurare ghid de discutie si alte materiale folosite pe parcursul proiectului de cercetare;
- Moderare focus-grupuri si interviuri in profunzime;
- Redactare rapoarte pentru livrarea catre clienti;
- Prezentare rezultatelor;
- Buna colaborare cu echipa de cercetatori si coordonatorii de field.

CERINTE

- Studii superioare finalizate in psihologie sau sociologie;
- 3 ani experienta pe o pozitie similara in cercetare de piata;
- Experienta in client service;
- Foarte bune abilitati de moderare focus-gupuri si interviuri in profunzime;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Bune abilitati de prezentare si scriere;
- Gandire analitica si capacitate de sinteza;
- Bune cunostinte de marketing;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Operare calculator in MSOffice (Word, Power Point) ??? nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de training si dezvoltare profesionala;
-Mediu de lucru placut, dinamic si plin de provocari;
- Echipa tanara si profesionista.

GfK Romania is the biggest market research institute in Romania and is part of GfK Group that is No. 4 in the world.