Qualitative Researcher

DAEDALUS Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

DaedalusMillwardBrown cauta un qualitative researcher cu experienta pentru a se alatura unei echipe de succes.
Jobul presupune:
- Designul proiectului de cercetare calitativa si propunerea acestuia catre client;
- Pregatirea si realizarea ghidului de interviu;
- Moderare de focus-grupuri si interviuri in profunzime;
- Analiza informatiilor si datelor extrase, interpretarea lor si prezentarea concluziilor de marketing catre client;

CERINTE

Canidatul potrivit are urmatoarele abilitati:

- Foarte bune cunostinte de marketing si research;
- Experienta min. 1 an in marketing research- cerinta obligatorie
- Experienta in moderare de focus-grupuri;
- Abilitati excelente de limba engleza ( scris si vorbit)
- Bune abilitati de analiza de date, gandire creativa, prezenta de spirit;
- Rezistenta la lucrul cu termene limita;

BENEFICII OFERITE

Vor fi selectate doar acele cv-uri care corespund cu cerintele mentionate. Procesul de recrutare-selectie consta intr-un test practic si un interviu.

DaedalusMillwardBrown este firma de top in domeniul marketing si cercetare a pietei. Principalele servicii oferite de firma sunt: cercetarea de marketing (atat cantitativa cat si calitativa), servicii suport de marketing (profilari, intelligence, market research, data mining, modelari de marketing), consultanta. Din februarie 2005 DAEDALUS este membra a retelei Millward Brown, corporatie aflata in top-ul mondial al furnizorilor de servicii pe segmentul evaluarii brand-urilor si a activitatilor de promovare a lor.