QA Engineer

BELER SOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea si elaborarea etapelor, scenariilor si metodelor de testare pe baza cerintelor din specificatii
- Testarea functionalitatilor si identificarea posibilelor erori
- Raportarea erorilor intalnite in procesul de testare si urmarirea rezolvarii acestora
- Relationarea cu echipele de programare , implementare si cu clientul in scopul ameliorarii continue a calitatii produsului livrat
- Realizarea documentatiei si rapoartelor aferente (plan de teste, scenarii de teste, rapoarte de erori).

CERINTE

Candidatul ideal:

Capacitate de sinteza si analiza,
Atentie la detalii, caracter proactiv ,
Fire inovativa, autonoma dar si cu dorinta de a lucra alaturi de echipa,
Bune abilitati de relationare si comunicare.

Profil cautat:

-Absolvent al unei facultati cu profil tehnic: (Automatica, Cibernetica, Informatica, Electronica)
-Capacitate de intelegere a procesului de business descris in specificatii
-Competente de scripting/programare
-Cunostinte testare manuala GUI, SQL, Networking, bug management (reporting, follow-up), testare automata
-Experienta minim un an in testare aplicatii

Reprezinta un plus:

-Editare video/audio

-Experienta NewsRoom

-Certificat testare ISTQB

BENEFICII OFERITE

* Pachet salarial competitiv (bazat pe competenta si rezultate), revizuit periodic
* Tichete de masa
* Asigurare medicala privata
* Mediu de lucru placut, dinamic si stimulativ, atmosfera relaxata in cadrul unei echipe tinere
* Sala de sport si recreere (ping pong, fotbal de masa, biciclete)

BELER SOFT este o companie Franco - Romana ce furnizeaza la un standard inalt, servicii si solutii de analiza,
design si implementare software.
Compania noastra este partenerul roman al liderului european de aplicatii bancare, si dezvolta de 14 ani software profesional
intr-o mare varietate de domenii :

- banci / finante
- administrare (e-government)
- gestiune comerciala
- sanatate
- media ...

Tehnologii : Microsoft .Net Unix / Java.