QA Engineer

SETRIO SOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de toate aspectele ce tin de testarea aplicatiilor. Lucrand alaturi de echipa de dezvoltare se va:
- Evalua si testa aplicatiile noi sau cele in curs de dezvoltare pentru a asigura conformitatea acestora cu cerintele utilizatorilor
- Planifica, realiza si executa cazuri de testare
- Realiza cazuri de testare pentru a verifica si revizui calitatea produselor software
- Lucra indeaproape cu echipa de dezvoltare
- Dezvolta teste automate pentru cazuri de testare si integrare automatizari in succesiuni de testare
- Raporta erori folosind instrumente de gestiune a problemelor si vei urmari rezolvarea acestora pentru a aduce produsul in liniile de conformitate

CERINTE

- Doi ani de experienta in domeniul testarii software
- Studii superioare in domeniul ingineriei software sau domenii similare
- Experienta in utilizarea de unelte specifice: bug tracking, management cazuri de testare/executie, controlul versionarii
- Experienta in lucrul cu baze de date (preferabil T-SQL)
- Experienta de dezvoltare a cazurilor de testare pe baza cerintelor
- Trebuie sa poti lucra multitask si sa te incadrezi in termenele limita trasate
- Atentia la detalii si competentele bune de rezolvare a problemelor sunt critice
- Abilitatea de lucru in echipa este esentiala
- Initiativa si capacitatea de lucru in baza unor indrumari minime
- Abilitati bune de comunicare
- Experienta de lucru cu limbaje de scripting reprezinta un avantaj (python, perl)

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Bonusuri bazate pe performanta;
- Bonuri de masa;
- Decontarea abonamentului de transport în comun;
- Telefon de serviciu;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei,
- Prima standard de Paste si Craciun;
- Program de lucru flexibil;

Proiectare si dezvoltare de solutii software in domeniul medical.
Setrio Soft ofera servicii integrate de tehnologie a informatiei pentru farmacii, medici de familie si de specialitate.
Echipa noastra este tanara, dinamica, numarand 90 de angajati cu o vasta experienta in analiza, dezvoltare, implementare, suport si consultanta software si hardware.
Motto-ul nostru, “Impreuna mereu”, se adreseaza atat angajatilor Setrio Soft cat si colaboratorilor nostri.
Misiunea noastra este de a ne ajuta partenerii in atingerea obiectivelor strategice si impreuna cu acestia sa dezvoltam produse inovatoare, performante si de calitate superioara.
Valorile noastre sunt: seriozitatea, daruirea, profesionalismul, respectul fata de client.