Purchasing Manager

Lumen Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. mentinerea unor bune relaţii cu furnizorii, fata de care devine reprezentantul societatii in limitele stabilite de catre directorul executiv;
2. coordoneaza aprovizionarea corespunzatoare a obiectivelor societatii si asigura fluxul acesteia in concordanta cu nesetitatile directorilor de proiecte;
3. rectificarea, in timp util, a eventualelor erori de livrare, de întocmire de documente sau a oricărei situaţii care ar aduce prejudicii societatii ;
4. organizarea procedurilor de import sau export si colaborarea cu societatile comisionari vamali ;
5. organizeaza procedurile de logistica;
6. inaintarea datele necesare intocmirii bazei de date furnizori si materiale si ofera asistenta in actualizarea
acesteia;
7. intocmirea comenzilor de livrare si incheierea contractele de achizitii ;
8. intocmirea si pastrarea Arhivei de lucru a Comenzilor;

CERINTE

1. Experienta profesionala : minim 3 ani intr-o pozitie similara

2. Cunostinte profesionale : o permanenta cunoastere a legislatiei , materialelor si companiilor din domeniu.

3. Competente
3.1. Limbi straine: engleza/ germana
3.2. Permis conducere :cat B

5. Cunostinte PC: Ms Office,Internet

6.Abilitati si cunostinte personale:
¿ Persoana energica, de incredere, sociabila
¿ Abilitati de comunicare, spirit organizatoric
¿ Abilitati de negociere ¿ capacitate de convingere

BENEFICII OFERITE

OFERTA:pachet salarial motivant

Lumen Romania este o societate membra a holdingului LUMEN INTERNATIONAL, cu sediul central in Cehia, cu filiale in Slovacia, Polonia, Croatia, Bulgaria si, in viitorul apropiat, in Ungaria,Ucraina si FederatiaRusa, care a intrat pe piata romaneasca in septembrie 2004.

Domeniul de activitate al companiei il reprezinta instalatiile electrice.

Compania Lumen Romania SRL realizeaza sisteme si instalatii electrice la cheie, instaleaza si comercializeaza echipamente electrice, efectueaza service pentru sistemele sau instalatiile electrice pentru:

Magazine universale, centre comerciale
Structuri industriale
Cladiri ale administratiei publice
Sisteme exterioare de distributie a energiei