Purchasing Expert

Rodipet SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Este reponsabil pentru achizitiile tuturor agentiilor, atat cele destinate vanzarii, cat si cele destinate consumului intern.
- Este responsabil pentru incheierea tuturor contractelor de inchiriere la pretul cel mai avantajos.
- Este responsabil cu achizitionarea produselor sau serviciilor la cel mai mic pret posibil.
- Este responsabil cu organizarea licitatiilor si ofertelor pentru achizitionarea, la preturi mici, de produse si servicii.
- Este responsabil de intocmirea analizelor de afaceri, de piata si de pret, impreuna cu Departamentele Marketing si Vanzari En-Gros.
- Este responsabil cu finalizarea comenzilor emise de catre Serviciul Comenzi si Distributie Presa si Produse Complementare. Finalizarea comenzii se va face impreuna cu Serviciul Plata si Serviciul Vanzari astfel incat sa se obtina cantitatile si preturile optime la produsele comandate.
- Realizeaza politica de achizitii a societatii in interesul acesteia.
- Isi organizeaza activitatea departamentului, astfel incat sa asigure continuitatea si eficienta politicilor de achizitii stabilite.
-Este responsabil pentru pregatirea, urmarirea si respectarea bugetului propriului departament.

CERINTE

- studii superioare finalizate (economice sau tehnice)
- cunostinte limba engleza, peste mediu
- cunostinte operare PC – pachetul Office avansat
- permis categoria B
- rezistenta la stres, flexibilitate, r¿bdare, aten¿ie la detaliu, sim¿ul datoriei si disponibilitate pentru program prelungit

Lider national de distributie presa si produse complementare