Publicist

Studiourile Media PRO/Buftea

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza produsele si serviciile companiei in presa romaneasca si internationala
- Pastreaza si dezvolta relatia cu mass-media
- Elaboreaza si distribuie cu regularitate comunicate de presa pe plan national si international
- Colaboreaza si/sau elaboreaza materialele de promovare-marketing (cataloage, brosuri, pag. web, postere etc.)
- Construire, updatare si dezvoltare permanenta a bazei de date cu publicatiile romanesti si straine de interes
- Intocmire raport de presa saptamanal si mapa de presa trimestrial
- Monitorizare presa nationala si internationala
- Mediaza relatia dintre echipa de filmare si presa
- Supervizeaza realizarea materialelor despre membrii echipei de productie

CERINTE

- Studii superioare de jurnalism
- Experienta relevanta in domeniu e un avantaj (min. 1 ani)
- Aptitudini de comunicare orala/scrisa
- Capacitate de lucru in conditii de stress
- Initiativa si creativitate
- Cunostinte operare PC
- Abilitate de rezolvare rapida problemelor
- Bun negociator si abilitati de prezentare
- Bun organizator si time management
- Bun vorbitor de limba engleza si/sau franceza

BENEFICII OFERITE

- trasport asigurat

DESCRIEREA FIRMEI

productie de film si emisiuni TV