Project manager - Structural Investment Consulting (consultanta pentru afaceri si management)

ALICAT CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea project managementului pentru diverse proiecte cofinantate din fonduri europene - post aderare (planificarea, monitorizarea si coordonarea etapelor de desfasurare a proiectului conform normelor, procedurilor, resurselor si termenelor stabilite);
- Dezvoltarea si coordonarea echipei de proiect;
- Gestionarea relatiei cu clientii si la nivelul intregii echipe de proiect.

CERINTE

- Studii superioare economice / tehnice;
- Minimum trei ani experienta in project management (planificare, managementul resurselor, managementul riscului, implementarea, monitorizarea si evaluarea proiectului, etc.);
- Experienta semnificativa in derularea de proiecte prin intermediul instrumentelor financiare ale Uniunii Europene (cunoasterea programelor de finantare specifice preaderare / postaderare);
- Foarte buna capacitate de planificare si organizare a muncii;
- Foarte bune abilitati de interactiune cu clienti din diferite domenii si niveluri de business;
- Sistematic, meticulos, atent la detalii;
- Capabil sa lucreze foarte bine atat independent, cat si in cadrul echipei;

- Limba engleza si cunostinte solide de operare PC;
- Experienta in operarea cu softuri specifice de project management reprezinta un real avantaj.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- mediu dinamic, competitiv.

servicii de consultanta in domeniul resurselor umane, protectiei muncii si juridic