PROJECT MANAGER - Solutie Document Management

WinSol - Membru SBsol

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea dezvoltǎrii aplicatiilor într-un mod care sǎ cumuleze cerinţele clienţilor cu experienţa dezvoltatorilor şi implementatorilor :

- Asigura conceptia de baza a arhitecturii solutiilor software asignate;
- Defineşte planning-ul de proiect;
- Urmareşte derularea proiectului;
- Abilităţi în negocierea situatiilor de criza care se pot ivi;
- Asigura livrarile in termenele stabilite;
- Coordonarea redactarii de specificatii funcţionale pe fiecare modul în parte;
- Gestionarea modificǎrilor aplicaţiei;
- Gestionarea preţurilor şi a politicii de licenţiere.

CERINTE

- Experienta ca sef de proiect min. 6 luni;
- Cunoasterea ciclului de dezvoltare al unei solutii software: specificatii, analiza, conceptie, codificare, testare, implementare;

Constituie avantaje :
- Cunoasterea unei metodologii de management de proiect;
- Cunoasterea MS Project(constituie avantaj).

BENEFICII OFERITE

Excelente oportunitati dezvoltare, asigurarea de traininguri specifice;
Mediu de lucru performant;
Pachet salarial foarte motivant;
Bonusuri corelate cu performanta.

Implementator solutii informatice integrate pentru managementul afacerii (ERP, CRM si Document Management)