Project Manager - Software Development

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

PROJECT MANAGER-ul cautat va coordona echipa de dezvoltare de la aspectele de leadership informal pana la asigurarea continutului si calitatii livrabilelor prin practici consacrate de project management. Project managerul va gestiona cerintele functionale primite din partea product managerului, va coordona echipa tehnica pentru transformarea cerintelor in specificatii tehnice, va superviza implementare lor si va asigura desfasurarea optima a tuturor actiunilor din echipa de dezvoltare.

Responsabilitati principale :

• Identificarea si monitorizarea riscurilor din cadrul proiectelor desfasurate
• Planificarea si estimarea in cadrul proiectelor
• Identificarea, intelegerea, mentinerea si implementarea specificatiilor
• Raportare progres si indicatori
• Managementul echipei
• Dimensionarea si incarcarea optima a echipei

CERINTE

• Experienta 2-3 ani pe o pozitie de project manager
• Foarte bune cunostine de management
• Experienta 2-3 ani in pozitie de dezvoltator – cunostinte de C/C++, Windows
• Excelente abilitati de comunicare
• Gandire strategica, capacitate de analiza
• Absolvent al unei facultati de profil tehnic

BENEFICII OFERITE

• Un mediu plin de provocari alaturi de oameni tineri si creativi
• Momente de respiro in sala de relaxare, la un billiard, la un joc, cu o cafea sau ceai / capucino…dupa preferinte
• Un pachet de compensatii si beneficii confortabil, care sa te lase sa iti faci treaba fara alte griji
• Dezvoltare profesionala si personala atent pliate pe specificul fiecarei persoane

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.