Project Manager - Software

SC Acrelec SOFTWARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Criterii de selecție:

- Studii superioare finalizate;
- Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (scris, citit, vorbit);
- Abilități relaționale excelente;
- Cunoașterea procesului de dezvoltare a aplicațiilor software;
- Experiență în redactarea documentației tehnice (în limba engleză);
- Disponibilitate de a călători în afara graniței, în interes de serviciu.

Constituie un plus:

- Cunoașterea limbii franceze la nivel avansat (scris, citit, vorbit);
- Experiență în interacționarea cu echipe multiculturale;
- Experiență de PM în dezvoltarea aplicațiilor software pe platforme multiple.

CERINTE

Responsabilităţi:

- Preluarea promptă a solicitărilor clientului și înțelegerea acestora;
- Găsirea soluției optime, împreună cu specialistul tehnic în programare;
- Realizarea caietului de sarcini, a analizei tehnice și a planificării proiectului;
- Efectuarea de training-uri (proceduri/fluxuri) în vederea instalării produselor dezvoltate;
- Păstrarea unei strânse legături cu clientul pe întreg procesul dezvoltării și implementării;
- Coordonare packaging soluție la ieșirea din faza de pilot, către departamentele de suport;
- Implementarea și coordonarea recepţionării de către client a noilor versiuni.

Informaţii interviu:

• Invitațiile vor fi transmise telefonic, iar instrucțiunile vor fi comunicate pe mail;
• La finalul concursului vom comunica răspunsul nostru tuturor candidaților intervievați;
• Pentru detalii suplimentare ne puteți contacta pe adresa de mail info-ro@acrelec.com .

BENEFICII OFERITE

Salariu fix, bonuri de masa, asigurare medicala.

Suntem o echipă tânără, adaptabilă, nonconformistă, formată din colegi pasionați de inovația tehnologică și suprinderea clienților prin depășirea așteptărilor acestora. Succesul european avut în anul 2015, influențat puternic de strânsa colaborare cu cel mai mare lanț de restaurante, ne permite explorarea necondiționată a posibilităților de dezvoltare software și îmbunătățirea soluțiilor existente.

Acrelec Software se ocupă cu proiectarea și dezvoltarea aplicațiilor software folosite de magazinele “self-order”. Rolul magazinelor “self-order” este de a prelua fluxului uriaș de clienți al marilor lanțuri de restaurante fast-food și hypermarketuri, reducând timpul de așteptare.

Soluțiile companiei Acrelec sunt prezente în cele mai mari rețele de magazine și restaurante: McDonald's, KFC, Burger King,Quick, Auchan, Carrefour, Walmart, ASDA, Tesco în peste 45 de ţări. Echipamentele și tehnologiile Acrelec sunt folosite zilnic de milioane de oameni în întreagă lume.

Acrelec Software este departamentul de cercetare și dezvoltare software al Acrelec (www.acrelec.com), lider european în furnizarea de soluții complete (hardware & software & servicii) pentru piața de retail (puncte de vânzare: magazine, supermarketuri, restaurante).