Project Manager - Oracle Siebel CRM

Novensys

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasoara activitati specifice cu metodologiile interne si profesionale in procesul de implementare a solutiilor software Oracle Siebel CRM.
Coordoneaza echipe complexe de implementare, atat interne cat si externe si este direct subordonat Managerului de Project Management.
Parcurge si desfasoara toate etapele unui proiect de implementare: incepand de la vanzarea solutiilor pana la transferarea acestora in responsabilitatea Dep. Support.
Colaboreaza activ cu echipa din cadrul companiei cat si cu companiile subcontractante.
Asigura executarea si finalizarea proiectului in timpii corespunzatori.
Stabileste strategii si obiective pentru desfasurarea optima a proceselor interne in corelare cu proiectele respective.
Asigura suport de knowledge pentru echipa alocata in proiect.

CERINTE

Studii tehnice/ economice finalizate (Cibernetica, Automatica, Finante, Mangement).
Certificari Project Management.
Experienta de minim 3 ani in implementare proiecte tip ERP (ex. ORACLE, EBS, SAP, Microsoft AXAPTA, JD Edwuards).
Minim 2 proiecte de tip ERP finalizate cu succes.
Experienta utilizare de instrumente Project Management: Microsoft Project 2007 sau 2003.
Cunostinte avansate de metodologii si standarde de project management PRINCE II sau PMI.
Cunostinte avansate a standardelor internationale cu referire la managementul procesului software (ex. ISO sau CMMI).
Cunostinte medii de modelare conceptuala de date si procese de business, inclusiv utilizarea unui instrument software dedicat cat si a standardelor din domeniu: UML, Rational, Six Sigma.
Cunostinte generale cu privire la legislatia financiar contabila din Romania si a cerintelor standardelor financiare internationale.
Limba engleza la nivel avansat: citit, conversational si scris.

PermisCapacitatea de a lucra in echipa si in conditii de stres.
Capacitati foarte bune de: analiza, sinteza, decizie, planificare, negociere si comunicare.
Abilitati de adaptabilitate, implicare, deschidere la nou si orientare catre client.
Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru competitiv.
Pachet salarial motivant.

Novensys este lider in piata de automatizare a managementului informatiei pentru companiile mari si foarte mari din Romania. Fondata in 1996 sub numele de Bar Code Systems, Novensys ofera servicii integrate de gestiune eficienta a resurselor si datelor, destinate companiilor. Novensys isi propune sa sprijine dezvoltarea mediului de afaceri si crede in lucrul bine facut aplicat in solutii de management al informatiei prin implicare, cunoastere si responsabilitate fata de nevoile si aspiratiile clientilor sai, oferind certitudine, control si confort decizional.