Project Manager - Instalatii Electrice: IMSAT Groupe SNEF

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Este responsabil pentru realizarea proiectelor in conditiile economice, tehnice, administrative, de calitate si de termen prevazute in contractul de executie cu clientul.
- Se implica activ in etapa de ofertare a proiectului, in scopul cunoasterii proiectului, a tehnologiilor care se vor aplica, graficului de executie, conditiilor economico-financiare, conditiilor de contractare.
- Planifica, organizeaza, conduce, coordoneaza, controleaza si evalueaza activitatile desfasurate in scopul realizarii proiectului.
- Estimeaza, cuantifica si inregistreaza eventualele devieri de la proiect (specificatii tehnice si economice). Identifica cat mai devreme cauzele si ia masuri pentru rezolvarea lor.
- Semnaleaza din timp managementului executiv al firmei problemele care nu pot fi rezolvate la nivelul Managerului de proiect.
- Mentine intr-o maniera proactiva legatura cu clientul si intocmeste raportari pentru acesta.

CERINTE

Studii superioare tehnice absolvite – profil electric
Experienta relevanta intr-o pozitie similara: min 5 ani.
Cunostinte limbi straine: engleza – nivel avansat si/sau franceza nivel avansat
Cunostinte calculator: MS Office – nivel avansat; MS Project/Primavera Project Planner – avansat.
Cunostinte tehnice si economice solide.
Disponibilitate pentru deplasari
Atitudine orientata catre satisfactia clientului.
Abilitati de organizare, comunicare, negociere.
Carnet de conducere: categ. B.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial negociabil functie de experienta profesionala, posibilitati de dezvoltare a carierei, mediu de lucru international

Numai persoanele selectate vor fi contactate!

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale