PROJECT MANAGER INGINERIE

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participare la conceperea si aplicarea proceselor de gestionare a deseurilor chimice
Realizarea de studii tehnico-economice
Analiza cererilor de oferte
Tratarea tehnica a cererilor de oferte (definirea procesului, calcul al bilanturilor, dimensionarea instalatiilor etc.)
Redactarea tehnica si comerciala a ofertelor
Contact direct cu clientii pentru clarificarea aspectelor tehnice si/sau comerciale
Participare la derularea proiectelor in fiecare din fazele acestora (studii, construirea site-ului de lucru, inceperea activitatii)
Gestionarea tuturor resurselor umane si materiale in vederea realizarii activitatii conform programului stabilit.

CERINTE

Inginer chimist ( Studii in functionarea echipamentelor si proceselor in industria chimica), Inginerie mecanica, Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor
Abilitate de a analiza rapid si complet situatii si a aduce solutii pertinente si inovatoare
Capacitate de colaborare cu diferite tipuri de persoane: angajati, consultanti, contractori
Rigoare, simt al organizarii, initiativa si spirit de echipa
Aptitudinile de management al echipei prezinta avantaj
2 - 3 ani de experienta preferabil

BENEFICII OFERITE

Se va defini in functie de experienta si nivelul de competente

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES este o companie specializata in furnizarea de servicii de recrutare si selectie pentru pozitii de middle si top management (www.piercemayrand.com)

Pentru a va inscrie in baza noastra de date, trimiteti-ne CV-ul dumneavoastra la adresa contact@piercemayrand.com.

Recrutam pentru clientul nostru, companie din domeniul ingineriei specializata in studiul, proiectarea, instalarea si punerea in functiune a unitatilor de tratare a deseurilor industriale.